Noya Bilgisayar Kursu
"20 yıllık tecrübeyle..."

Ağ Teknolojileri Elemanı

Yeni Sınav Tarihi: 8 Mayıs 2024 Çarşamba
kayıtlarımız devam etmektedir.

MYK tarafından yetkilendirilen ve Türkak tarafından Akredite edilen MEYEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi ile yapmış olduğumuz işbirliği kapsamında Mesleki Yeterlilik Sınavları artık Kurs Merkezimizde de gerçekleştirilecektir.

Ağ Teknolojileri Elemanı Nedir?

İki veya daha fazla elektronik cihazı kablolu veya kablosuz bir şekilde birbirine bağlanması ile ağ sistemin kurmak, sistemi yönetmek, gelişen teknolojiyi takip edip uygulanması değişiklik yapılması ağ teknololoji uzmanın görevlerindendir.  Sistem Analisti, Sistem Yöneticisi, Ağ sistemleri Uzmanı olarak da bilinen isimler arasındadır.

Ağ Teknolojileri Elemanın Çalışma Alanları?

Teknolojinin ilerlemesiyle Özel Sektörün  ve Kamu sektörünün aradığı nitelikli personellere ihtiyaçları vardır. Bu alanda eğitim almış, kendisini geliştirmiş gerekli sertifalar ile Mesleki Yeterlilik Belgesi Seviye 4, veya Mesleki Yeterlilik Belgesi Seviye 5 belgelerine sahip kişiler en çok aranan elemanlardandır. Bu kişilerin iş bulma imkanları da oldukça geniştir. 

-Kamuda

-Bankalarda

-Bilgi İşlem Departmanı olan firmalarda

-Hastanelerde

-Telekomonikasyon Firmalarında

-Finans Firmalarında

-Bilgisayar satış ve teknik destek firmalarında

-Büro ortamlarında

Ağ Teknolojileri Elemanı Seviye 4 belgesi nasıl alınır?

Sınavlar, yazılı ve performans (uygulama) olmak üzere 2 aşamalı olarak gerçekleştirilir. Aday, her iki sınavda da başarılı olması durumunda başarılı kabul edilir. Belge almaya hak kazanamayan adaylara, talep etmeleri durumunda, başarılı oldukları birimlerle ilgili bir yazı verilir. Mesleki yeterlilik Kurumu'nun temel görevi Avrupa Birliği ile uyumlu “ulusal mesleki yeterlilik sistemi”ni kurmak ve işletmektir. Mesleki Yeterlilik Belgesi AB ülkelerinde de geçmekte ve mesleğinizi bu ülkelerde yapmanızı kolaylaştırmaktadır Ağ Teknolojileri Elemanı Mesleki Yeterlilik Belgesini kurumumuza başvurarak alabilirsiniz. Ağ Teknolojileri Elemanı Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

 

 

 

Kursiyersiyer Yorumlarımızdan Günün Seçilen Yorumu
Seda Yılmaz
10 parmak F klavye kursu için gittim. Hafize hoca muazzam öğretici. İlgisi alakası ve desteğiyle hep bizimleydi. Burdan ona teşekkürlerimi sunuyorum. İyiki tanımışım ve iyiki noyayı tercih etmişim :) (6.3.2023-18:35)

noya bilgisayar kursu

NOYA BİLGİSAYAR KURSU

Fetihtepe Mahallesi Halıcıoğlu Yanyol Cd. 
No: 5/3 (ŞarkPasajı) Cemal Kamacı Spor Salonu Karşısı Şark Durağı Üstü - Okmeydanı
Beyoğlu / İstanbul 
 
0 (212) 238 99 32
0 (545) 544 91 90 

noya bilgisayar harita