Get Adobe Flash player

Uzaktan bilgisayar eğitimi

bilgisayar kursu

Haftanın Yazısı

Web Yazılım Nedir ?

Web yazılım, web server olarak bilinen sunucu içerisinde olan yazılımların tümünü anlatan addır. Lakin benim bahsettiğim yazılım web sitenizde bulunmasını istediğiniz eklentilerin ve kontrollerin bütünü anlamını taşımaktadır. Örnek olarak bir web sitesi yaptırıyorsunuz, web sitenizde bir yönetim paneli olmasını istiyorsunuz... Yönetim için panele girdiğinizde, sitenin içeriğini değiştirebilmek, kullanıcıları kontrol edebilmek, yeni yazılar ya da sayfalar eklemek gibi özellikler olmasını istiyorsunuz... İşte bu noktada ihtiyacınız olan web yazılımdır. Web tasarım tek başına çok şey ifade etmez ama yazılım ile birlikte yapıldığında, kullanılabilirlik anlamında ekstra güçlü bir siteye sahip olursunuz. Web yazılım yapan kişilerle çalışmanız sizin için iyi olacaktır.

 

Web Yazılım Nerede kullanılır ?

Web yazılım genel olarak web sitenizde farklı özellikler istediğiniz zamanlarda gereklidir. Kendi projenizi oluşturduğunuzda bir web yazılımcı ile çalışırsanız, projeniz hem daha kaliteli hem de yönetilebilir olacaktır. Web yazılımcılar size bir şablon hazırlayıp, isteklerinize göre bu şablonu düzenleyeceklerdir. Unutmamalısınız ki; web sitesinde erişilebilirlik ne kadar üst seviye olur ise o kadar faydalı kullanım sağlayacaktır.Ürün satabilmek, hizmet vermek, eğitim vermek, yarışma düzenlemek, fon oluşturmak, dikkat çekmek, sosyal ortam sağlamak, kullanıcıya kolaylık sağlamak gibi birçok kategoriye hitap edebilen web yazılımlara siz de sahip olmak için bizimle irtibata geçmelisiniz.,,

 

Web Yazılım Yaptırmalı mıyım ?

Web yazılımı yaptırıp yaptırmamak tamamen projeniz ya da beklentilerinizle alakalı gelişmektedir. Eğer kendi firmanız için web sitesi düşünüyorsanız, bu tür web sitelerinde yazılımcılar ile çalışmak son derece etkili sonuçlar verecektir. Lakin bir site yaptırıp içerisine herhangi bir şey eklemeden sürekli sabit halde kalacak yazılar düşündüğünüzde o zaman ihtiyacınızın fazlası olacaktır. 

OnParmak Klavye Kursu

10 parmak kursu, kişilere 10 parmak klavye yazabilme becerisi kazandırıp; iş, ticari ve günlük hayatta kullanılan yazışmaların hızlı ve noksansız yürütülmesini sağlayan, 10 parmak kursu ile ilgili iş alanlarında çalışabilecek bilgili ve becerikli meslek elemanı yetiştirmeyi amaçlayan eğitim ve öğretim programıdır.

OnParmak Klavye Kursu Fiyatları

Grup Fiyatı

 

Birebir Özel Eğitim Fiyatı

Peşin 250TL Peşin 250TL
Taksitli 2 x 175TL Taksitli 2 x 175TL

Fiyatlarımıza Eğitim Dökümanları,
Sınav Harcı ve Kdv Dahildir

Grup Gün ve Saatleri

Pazartesi - Çarşamba 10:00 - 14:00
Pazartesi - Çarşamba 14:00 - 18:00
Pazartesi - Çarşamba 18:00 - 22:00
Salı - Perşembe 10:00 - 14:00
Salı - Perşembe 14:00 - 18:00
Salı - Perşembe 18:00 - 22:00
Cumartesi - Pazar 10:00 - 14:00
Cumartesi - Pazar 14:00 - 18:00
Cumartesi - Pazar 18:00 - 22:00

Diğer Gün ve Saatler için Lütfen iletişime Geçin

Programın Süresi :

        Program 3 seviyeden oluşmaktadır.

                                       1.Temel Seviye : 50 saat

                                       2.Orta Seviye   : 50 saat

                                       3.İleri Seviye    : 60 saat

       Toplam Süre : 160 saatttir. (istenilen hıza ulaşılamadığı takdirde süre uzatılmaktadır, süre uzamaları ayrıca ücrete tabii değildir)

 Programın Saatleri:

      Hafta içi akşam ve hafta sonu gündüz ve akşam gurupları vardır. Ayrıca kişiye özel haftanın istenilen saatlerine göre sabit veya değişken program yapılabilmektedir, başka bir anlatımla kursiyer ister bir gruba katılır ister tek başına özel ders alır, ücret değişmemektedir.

Programın Tanımı:

     10 parmak kursu, kişilere 10 parmak klavye yazabilme becerisi kazandırıp; iş, ticari ve günlük hayatta kullanılan yazışmaların hızlı ve noksansız yürütülmesini sağlayan, 10 parmak kursu ile ilgili iş alanlarında çalışabilecek bilgili ve becerikli meslek elemanı yetiştirmeyi amaçlayan eğitim ve öğretim programıdır.

Programın Amacı :

     Bilgisayar karşısında geçirdiğiniz zamanın %80'ini klavyede doğru tuşu arayarak, sadece geri kalan %20'sini verileri girmekle geçirdiğinizi biliyor musunuz? 10 Parmak'la bu zaman kaybını ortadan kaldırabilir, bilgisayar kullanımındaki veriminizi artırabilirsiniz.

Bu kursu başarı ile tamamlayan kursiyer;

 1. Standart Türkçe (Q Türkçe) klavyeyi tanır, çalışma esaslarını kavrar kulanabilme alışkanlığını kazanır.
 2. Standart Türkçe (F Türkçe) klavyede on parmak yazabilme ve beceriyle kullanabilme alışkanlığını kazanır.
 3. 10 parmak kullanan kişi gerekli olan temiz, planlı ve düzenli çalışma yapar.
 4. İşin zamanında ve noksansız olarak bitirilmesi sorumluluğunu kazanır.
 5. İş ve ticari hayatta kullanılan yazışmaları öğrenir.
 6. Doğru ve süratli yazı yazma becerisinde en üst düzeye ulaşır.
 7. Bu program sonunda kursiyerlerin büyük bir çoğunluğu tekniğine uygun olarak bakmadan 10 parmakla dakikada en az (30-40 kelime) yazar.
 8. 10 Parmak Klavye yazma mahareti kazandırıp meslek sahibi olmalarını, meslek sahiplerinin de daha ehil olmalarını ve 10 Parmak Klavye yazmalarını sağlar.
Dersin İşleniş Tekniği :
 1. Standart Türkçe klavyeye göre, Klavyeye bakmadan 10 parmak metoduyla yazma tekniğini kazandırmak. Doğru teknik ve sürat kavramı geliştirmek. (Paket Programın Bitirilmesi)
 2. Yeterli zaman ayrılarak gereği kadar egzersiz yapmak, her derste bir önceki dersin tekrarı yapılarak öğrenimi kolaylaştırmak. (On Parmak Kitabını en az iki tekrar, belirlenen yönergelerle yazmak)
 3. Teorik ve uygulamalı eğitim bittikten sonra öğrenmin kalıcı olmasını sağlanmak için yeteri kadar egzersiz yaptırmak.

 

==SORLARLA ON PARMAK KLAVYE==

Bilgisayarların yaygınlaşmaya başladığı yıllarda, bilgisayar kullanabilmek önemliydi, ama artık bilgisayar kullanmak değil hızlı kullanmak önemli hale geldi. Onparmak klavye kullanımı, bilgisayarda, klavyeye bakmadan bütün parmaklarımızı kullanarak yazı yazma işidir. Bilgisayarda iş yaparken zamanımızın büyük bir kısmını harf aramakla geçer. Klayeyi ne kadar hızlı kullanırsak bilgisayarla iletişimimiz ya da bilgisayarda yapabileceğimiz iş sayısı da aynı oranda artacaktır, bu nedenledir ki son yıllarda gerek özel gerekse kamu kurumlarında onparmak klavye kullanımını bilen personel istihdam edilmeye başlanmıştır.  Ve gün geçtikçe teknolojik büyüme ile birlikte bu ihtiyaç artmaktadır.

Ülkemizde f ve q olmak üzere iki çeşit klavye kullanılmaktadır. Bu iki klavyelerin birbirinden farkları alfabetik tuş dizilişlerinin farklı olmasıdır.
 

1)   F klavyede on parmak nasıl yazılır?

Her klavyede çentikli iki tuş vardır, bu tuşlar, f klavyede, A ve K tuşlarıdır, işaret parmaklarımız bu iki tuşun üzerine gelecek şekilde yerleştirilir ve diğer parmaklarda ardışık dizilir. Parmaklarımızı bu şekilde yerleştirdiğimizde sol elimiz u, i, e, a  - sağ elimiz ise; k, m, l, y tuşları üzerine yerleşmiş olur,  ki bu yerleşime temel sıra denir. Parmaklarımızın yazım esnasında dönüp dolaşıp geleceği sıra bu sıradır.
 

2)    Q klavyede on parmak nasıl yazılır?

F klavyede olduğu gibi işaret parmaklarımız çentikli tuşları referans alacak şekilde temel sıraya yerleşilir, Q klavyede parmaklar temel sırada iken sırayla a, s, d, f ve j, k, l, ş tuşlarının üzerindedir.
 

3)    F klavyede mi, Q klavyede mi on parmak yazmak daha kolaydır?

F klavye ile on parmak yazmak daha hızlı ve daha kolaydır. Bunun birçok etkeni var ama bir iki örnek vermek gerekirse; f klavye de dilimizde sık kullanılan harfler işlek parmaklara alınmış, buda birim zamanda yazma hızımızı artırmıştır. örneğin a ve k harfleri dilimizde sık kullanılır ve F klavyede bu tuşlar işaret parmaklarımıza gelecek şekilde dizayn edilmiştir. Q klavyede ise böyle bir durum gözetilmemiş olup, onparmak yazım tekniğine göre parmaklarımızı temel sıraya yerleştirdiğimizde işaret parmaklarımıza f ve j harfleri gelir, en sık kullanılan a harfi ise q klavyede sol elimizin serçe parmağına denk gelmektedir. Bu da yazma işini hem zorlaştırmakta hem de hızımızı düşürmektedir.

Başka bir etken; f klavyede Türkçe ses uyumuna dikkat edilmiştir, Şöyle ki bilindiği gibi dilimizde kelimeler genellikle sessiz ve sesli harflerin birbirini takip etmesi şeklinde oluşmaktadır. Bu nedenle f klavyede sesli harfler bir elde, sesiz harfler ise diğer elde toplanmıştır. Bu da kelimenin harflerinin yazımını her iki ele de paylaştırılmasını sağlamakta ve hızımızı artırmaktadır, çünkü bir el harfi vururken diğer elin hazırlık yapabilmesi sözkonusudur. Q klavyede bu tür bir ses uyumuna dikkat edilmediğinden kelimenin harfleri aynı elde hatta aynı parmakta toplanabilme olasılığı sözkonusudur. Buda yazma hızımızı düşürmektedir.    
 

4)    Klavyeye bakmadan yazı yazmanın püf noktası nedir?

Onparmak yazma tekniğinde adına temel sıra değimiz sırada parmaklar tutularak yapılan egzersizlerle bu iş öğrenilmektedir, parmakların dönüp dolaşıp geleceği yer temel sıradır. Bu sayede hangi parmağın altında ve yakınında hangi tuşlar var özel egzersizlerle kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Klavyeye bakmadan temel sıraya yerleşim ise çentikli tuşların referans alınmasıyla kolaylaşmaktadır.
 

5)      Klavyede on parmak yazmak isteyenler ne tür egzersizler yapabilir?
 

Bütün egzersizlerde, eller temel sırada tutulmalı ve sadece görevi gelen parmak hareket ettirilmelidir. Temel sıra dışındaki harflere vurmak gerektiğinde ilgili parmak ilgili tuşa vurup geri temel sıradaki yerine dönmelidir, bu sırada diğer parmakların bu işten en az etkilenmesini sağlamak önemlidir. Egzersiz metinleri, bakmadan onparmak klavye yazabilmek için özel hazırlanmış metinlerdir. Egzesiz sırasında bu metinlerle çalışmak önemlidir.
 

6)      Klavyede on parmakla yazı yazma hızımızı nasıl ölçeriz?

Klavye hız tespitinde çeşitli ölçütler bulunmaktadır. Ancak en sık kullanılanı ve kabul göreni ise 3 dakikada 90 kelime ölçütüdür. 3 dakikada 90 kelime yazabilen bir kullanıcı hızlı sayılmaktadır, katip adaylarının seçimleri de bu ölçüye göre yapılmaktadır. Süre tutumu çeşitli araç ve programlarla yapılabilmekle birlikte, telefonumuzdan bile süre tutup bir kelime işlem programında belli bir metni yazarak ölçüm yapılabiliriz. Ms Word programı bu iş için kullanılabilecek programlardan biri olup yazılan metnin kelime sayısı Gözden Geçir menüsünün Sözcük sayımı komutuyla rahatlıkla elde edilebilir.
 

7)      Klavyede hızlı ve hatasız yazmanın püf noktası nedir?

Doğru yöntem ve teknikler içeren bir eğitimle en az 1 ay en fazla 3 ay içinde bakmadan klavye kullanma alışkanlığı kazanılabilir.
 

8)      Kendimiz çalışarak on parmak klavyeyi nasıl öğrenebiliriz?

Onparmak Klavye Kullanımı yöntem ve tekniklerini benimsemeden kendi kendine karadüzen yazı yazılarak bakmadan klavye kullanma alışkanlığı kazanmak mümkün değildir.
 

9)      Klavyede on parmak yazmayı nerede öğrenebiliriz?

Onparmak Klavye Kullanımı, süreye bağlı zahmetli bir alışkanlık kazanımıdır, bu nedenle kullanılacak yöntem ve teknikler çok önemlidir. Alışılmış yanlış bir yöntemin düzeltilmesi bazen çok zor olabilmektedir. Son zamanlarda Onparmak Kullanımının aranan bir vasıf haline gelmesi sebebiyle piyasada işinin ehli olmayan fırsatçıların ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bu nedenle eğitim almadan önce iyi bir araştırma yapmakta fayda vardır. Noya Bilgisayar Kursu bu eğitimi alabileceğiniz önde gelen kurumulardan biridir.
 

10)   Klavyede iki parmakla nasıl daha hızlı yazabilirim?

İki parmak yazı yazarak hızlı kalavye kullanmaktan bahsetmek mümkün değildir. Çünkü bütün tuşlara sadece iki parmak koşuşturduğu için harften harfe atlamak zamanla hızlansa bile, yazım hızı için hızlı klavye kullanımından bahsedilemez.
 

11)   F klavyede alt sıra tuşları ile 10 parmak neler yazabiliriz?
 
Gerek F,  Gerek Q Klavye egzersizlerinde, şu sıra için bu kelimeyi, şu parmaklar için bu heceyi yazmak yeterlidir demek yanlış olur, klavye egzersizleri için hazırlanan metinler rastgele metinler olmayıp, kolaydan zora doğru giden ve birbirini tamamlayan sayfalar dolusu metinlerden oluşmaktadır. Her aşama yeterlilik düzeyi sağlandığında geçilmeli ve tekniğine uygun yazılmalıdır.
 

12)   F klavyede sayılar 10 parmak nasıl yazılır?

Gerek F, gerekse Q klavyede rakamların yeri değişmediğinden yazım teknikleri de aynıdır. Sayıları yazabilmek için klavyelerde iki kısım bulunmaktadır. Uzun süreli sayı yazma işlemleri klavyenin sağ tarafında bulunan numaratik bölümden yapılabilir. Metin içinde geçen kısa rakamları hızlı bir şekilde yazabilmek için de, diğer parmaklar temel sıradan kalkmadan ilgili tuşa yakın olan parmakla vurulur ve temel sıraya geri dönülerek devam edilir.   
  
 

13)    F klavyede sık kullanılan kelimeler 10 parmakla nasıl yazılır?

Hızlı klavye kullanmayı amaç edinmiş biri için genellikle bütün kelimeler eşdeğerdir ve aynı hızda yazılmak istenir, ancak sıklıkla karşılaşmadığımız bazı kelimeler özellikle yabancı kelimelerde yavaşlık söz konusu olabilir bu durumda ilgili kelime ya da kelimeleri takrar tekrar yazarak hızımızı artırabiliriz.
 

14)   F klavyede 10 parmak yazmak için parmaklarımızı nasıl kullanalım?

Gerek f gerekse q klavye kullanımında bilekler klavyeye konulmadan, parmaklar temel sıra üzerinde tutulmalıdır. Vücut dik ve kollar yaklaşık 90 derece açı oluşturacak şekilde oturulmalı, gözler yazılacak metinde klavyeye bakmadan yazma egzersizleri yapılmalıdır.


F Klavye Mi Q Klavye Mi (Uzman Tv'nin Kursumuzda Yaptığı Çekim)

tam metin ana içerik

Okunma 29514 defa

Duyuru

Bilgisayar İşletmenliği

P.tesi - Çarş. 18:00-20:00
30 Kasım'da Başlıyor.

...devamı


Bilgisayarlı Muhasebe

C.tesi-Pazar 18:00-20:00
2 Ocak'da Başlıyor.

...devamı


Klavye Kursu

Beklemek Yok..Kayıt Yaptırdıktan sonra hemen derse başlanıyor..

...devamı


Bilgisayar İşletmenliği

P.tesi - Çarş. 18:00-20:00
30 Kasım'da Başlıyor.

...devamı


Bilgisayarlı Muhasebe

C.tesi-Pazar 18:00-20:00
2 Ocak'da Başlıyor.

...devamı


Klavye Kursu

Beklemek Yok..Kayıt Yaptırdıktan sonra hemen derse başlanıyor..

...devamı


Bilgisayar İşletmenliği

P.tesi - Çarş. 18:00-20:00
30 Kasım'da Başlıyor.

...devamı


Bilgisayarlı Muhasebe

C.tesi-Pazar 18:00-20:00
2 Ocak'da Başlıyor.

...devamı


Klavye Kursu

Beklemek Yok..Kayıt Yaptırdıktan sonra hemen derse başlanıyor..

...devamı


Bilgisayar İşletmenliği

P.tesi - Çarş. 18:00-20:00
30 Kasım'da Başlıyor.

...devamı


Bilgisayarlı Muhasebe

C.tesi-Pazar 18:00-20:00
2 Ocak'da Başlıyor.

...devamı


Klavye Kursu

Beklemek Yok..Kayıt Yaptırdıktan sonra hemen derse başlanıyor..

...devamı


Bilgisayar İşletmenliği

P.tesi - Çarş. 18:00-20:00
30 Kasım'da Başlıyor.

...devamı


Bilgisayarlı Muhasebe

C.tesi-Pazar 18:00-20:00
2 Ocak'da Başlıyor.

...devamı


Klavye Kursu

Beklemek Yok..Kayıt Yaptırdıktan sonra hemen derse başlanıyor..

...devamı


Bilgisayar İşletmenliği

P.tesi - Çarş. 18:00-20:00
30 Kasım'da Başlıyor.

...devamı


Bilgisayarlı Muhasebe

C.tesi-Pazar 18:00-20:00
2 Ocak'da Başlıyor.

...devamı


Klavye Kursu

Beklemek Yok..Kayıt Yaptırdıktan sonra hemen derse başlanıyor..

...devamı


Bilgisayar İşletmenliği

P.tesi - Çarş. 18:00-20:00
30 Kasım'da Başlıyor.

...devamı


Bilgisayarlı Muhasebe

C.tesi-Pazar 18:00-20:00
2 Ocak'da Başlıyor.

...devamı


Klavye Kursu

Beklemek Yok..Kayıt Yaptırdıktan sonra hemen derse başlanıyor..

...devamı


Bilgisayar İşletmenliği

P.tesi - Çarş. 18:00-20:00
30 Kasım'da Başlıyor.

...devamı


Bilgisayarlı Muhasebe

C.tesi-Pazar 18:00-20:00
2 Ocak'da Başlıyor.

...devamı


Klavye Kursu

Beklemek Yok..Kayıt Yaptırdıktan sonra hemen derse başlanıyor..

...devamı


Giriş

Hesabınıza Giriş Yapın

Kullanıcı Adı
Şifre *
Beni Hatırla
BugünBugün6
DünDün1062
ToplamToplam778900